כך משפיעה עלייה במשקל של עגלות על תנובת החלב בהמשך

התפתחות בלוטות החלב בקרב עגלות נחקרה באופן נרחב ומחולקת בדרך כלל לשני שלבים: הראשון מתחיל לפני הלידה ומסתיים בגיל שלושה חודשים, והשני מגיל שלושה חודשים ועד שישה חודשים. בשלב הראשון, ההתפתחות של רקמת בלוטות החלב דומה לגדילת איברים אחרים. כך, עלייה כוללת במשקל הגוף יכולה להוביל להתפתחות יציבה של בלוטות החלב, בדומה לשאר האיברים1.

בנוסף, הוכח כי ריכוז גבוה של חלבונים ואנרגיה, יחד עם שיעורי האכלה וגדילה מוגברים, קשורים להתפתחות מוגברת של מערכת החלב, והשגת מסה גבוהה של רקמת בלוטות החלב2.

 

התפתחות מוגברת של רקמת החלב בגיל צעיר קשורה לתנובת חלב בשלבים מאוחרים יותר. קשר זה הוכח על ידי מספר מחקרים שבדקו את השפעות קצב הגדילה והמשקל בשלבים מוקדמים של ההתפתחות ועד לגיל גמילה – על תנובת החלב בשלבים מאוחרים יותר.

בוצעו מספר מטא-אנליזות, שאספו נתונים ממחקרים שונים אשר בדקו את הקשר בין קצב הגדילה היומי הממוצע (ADG) לבין ייצור חלב מאוחר יותר. מטא-אנליזה משנת 2005 מצאה שתפוקת החלב גדלה כאשר ה-ADG מגיע לקצב של 800 גרם ליום3. מטא-אנליזה נוספת משנת 2013, אשר כללה נתונים מ -12 מחקרים שונים, מצאה כי על כל קילוגרם נוסף ב-ADG שלפני גיל גמילה, תפוקת החלב גדלה ב -1.5 ק”ג4.

מחקרים נוספים הראו שתפוקת החלב אינה מושפעת רק מקצב הגדילה שלפני הגמילה, אלא גם מהמשקל שהושג בגמילה. מחקרים מוקדמים מצאו כי תזונה מוגברת בתקופה שלפני הגמילה הביאה לעלייה יומית משמעותית ולעלייה במשקל בעת הגמילה. משקל זה היה קשור לייצור חלב מוגבר במהלך תקופת ההנקה הראשונה5. בנוסף, מחקרים עדכניים יותר מצאו כי משקל הגמילה קשור גנטית לתנובת חלב מאוחרת יותר6 ומהווה מנבא אופטימלי לייצור חלב מאוחר יותר7.

ההשפעה המשמעותית שיש הן לקצב הגדילה היומי הממוצע והן למשקל הגמילה על תנובת החלב מדגישה את חשיבות תזונת העגלות מלידה ועד לשלב הגמילה. קבלת תזונה עשירה מלידה הוא צעד מהותי לא רק להתפתחות בריאה, אלא גם ליכולתה העתידית של העגלה לספק תנובת חלב גבוהה בשלבים מוקדמים יותר.

חלבית היא יצרנית ותיקה של תחליפי חלב, המשתמשת בטכנולוגיות מתקדמות לפיתוח תחליפי חלב לבעלי חיים המספקים את כלל הנוטריינטים לתזונה בריאה החל בלידה. המוצרים של החברה עוברים בקרת איכות קפדנית. הניסיון והידע של חלבית, יחד עם פיתוח מתמיד של מוצרים חדשניים באיכות הגבוהה ביותר, מספקים מענה מקיף לצרכים מגוונים. שירות מהיר ומסור הוא מהיסודות שעליהם נבנתה החברה.

תחליפי החלב של חלבית מיוצרים תחת תקני בטיחות מזון, ומבוססים על מחקר וידע רב בתחום. תחליפי החלב מיוצרים במקצועיות מקסימלית, במטרה לתת לחיות את כל מרכיבי המזון המהותיים באופן האופטימלי ביותר, לצורך התפתחות וגדילה תקינים. המוצרים כוללים מרכיבים טבעיים ברמה הגבוהה ביותר ומגוון מוצרים עם פורמולות עשירות, הכוללות חלבונים מן החלב, שומנים באיכות גבוהה, ומרכיבים רבים נוספים, כמו פרוביוטיקה, פרה-ביוטיקה, שמן קוקוס ועוד.

צרו קשר לקבלת מידע נוסף על תחליפי החלב של חלבית, ותקבלו עוד מידע על תזונה אופטימלית לעגלות.

מקורות:

1 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12416813/

2 https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0022030205727223

3 https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S002203020573071X

4 https://academic.oup.com/jas/article-abstract/91/2/706/4702744

5 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9361224/

6 https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1751731117001483

7 https://newprairiepress.org/cgi/viewcontent.cgi?article=2042&context=kaesrr

Slidetop