כיצד תחליפי חלב יכולים לסייע בצמצום עלויות?

דיווחים מהשנים האחרונות מראים כי תחליפי חלב מסייעים לגדילה אופטימלית בקרב עגלים, עם עלייה במשקל וירידה בשיעורי התמותה. אולם יתרונות תחליפי החלב משמעותיים עוד יותר, מכיוון שהם מקטינים את עלויות גידול העגלים. הפחתת העלויות משתנה בהתאם למדינות ואף לאזורים שבתוכן. דו”ח שנערך לאחרונה מראה כי מגדלים במדינות מסוימות הגיעו לעלויות מופחתות ב-45% בהשוואה לשימוש חלב מלא רגיל1.
גידול עגלים הוא תהליך מורכב ויקר. עגלים זקוקים למקור תזונה קבוע, ונראה כי גדילתם טובה יותר כאשר הם מקבלים כמויות גדולות של חלב. עם זאת, לא תמיד קיים קולוסטרום על בסיס קבוע, ואי סדירות תזונתית יכולה להוביל לעלייה בשיעורי התמותה של העגלים2.
השימוש בתחליפי חלב הראה מספר יתרונות בתחום, וביניהם: היכולת לשמר צריכת תזונה קבועה לעגלים; האפשרות ליצור תחליפי חלב שיש להם ערכים תזונתיים הדומים לחלב מלא; והיכולת להוסיף תוספים תזונתיים החשובים לבריאות החיות. יתרונות אלה מובילים לקצב גדילה ומצב בריאותי טובים יותר, מה שמוביל לירידה בהוצאות לצרכים הרפואיים של העגלים.
בנוסף, כאשר משתמשים בתחליפי חלב לצורך הזנת עגלים, ניתן להשתמש בחלב מלא לצורכי מכירה. בנוסף – עלויות כוח האדם יורדות כתוצאה מהעבודה הקלה יותר והנגישה בעת שימוש בתחליפי חלב1,3.
חלבית משתמשת בטכנולוגיות מתקדמות לצורך פיתוח תחליפי חלב לעגלים ובעלי חיים אחרים. תחליפי החלב לעגלים מיוצרים לפי תקני בטיחות מזון קפדניים, ומכילים מרכיבים שעוזרים בגמילת העגלים, ויכולים לכלול תוספים רבים לפי הצורך.
צרו קשר כדי לקבל מידע נוסף על תחליפי החלב של חלבית לעגלים, שמסייעים לגדילה והתפתחות תקינות – ומהווים גם בחירה כלכלית טובה.
מקורות:
1 http://www.thepharmajournal.com/archives/2018/vol7issue7/PartF/7-6-168-673.pdf
2 https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0022030219304102
3 https://www.semanticscholar.org/paper/The-effects-of-using-milk-replacer-on-body-growth-El-jack-Ahmed/3b0d79e55c8175b62400998d5479b5fd5ceffe66

Slidetop